Warsztaty ceramiczne

Prowadzę warsztaty ceramiczne z dziećmi i młodzieżą na terenie placówek oświatowych i w pracowni ceramicznej Stowarzyszenia Amfora.
Na zajęciach staram się w bardzo przystępny sposób przekazać dzieciom podstawowe zasady pracy z gliną i wzbudzić w nich inwencję twórczą. 
Podczas kilku pierwszych zajęć prezentuję krok po kroku jak ulepić np. zwierzątko, talerzyk, kubek, skarbonkę i wiele innych rzeczy, stosując przy tym różne techniki lepienia. Dzięki temu, dzieci poznają niezbędny warsztat, który pozwoli im później na własną artystyczną ekspresję.
Warsztaty pomagają im wyrażać siebie, swoje myśli, emocje, stosunek do świata poprzez sztukę a im częściej stwarzana jest dziecku możliwość wypowiadania się poprzez twórczość, tym częściej i odważniej podejmuje ono takie próby i działania również w otaczającej rzeczywistości. 
Praca w glinie, to nie tylko bardzo ciekawe i twórcze doświadczenie, rozwój i zabawa, ale także doskonałe zajęcie relaksacyjne i terapeutyczne (lepienie w glinie bardzo uspokaja, odpręża – dzieci mają szansę odreagować wszelkiego rodzaju sytuacje stresowe związane z przedszkolem, szkołą, czy rodziną).
U młodszych dzieci lepienie w glinie wspomaga rozwój i doskonalenie małej motoryki, co procentuje w przyszłości lepszym przygotowaniem do trudniejszych zadań (wymagających większej precyzji).
Prowadząc warsztaty ceramiczne z dziećmi, widzę jak angażują się w swoją pracę a potem, jak dużą radość sprawia im efekt końcowy. W każdej pracy widać jej autora, różnią się nawet wtedy, gdy dzieci realizują ten sam temat. I właśnie o to chodzi :)
Poniżej prezentuję niektóre z dziecięcych prac, powstałych pod moim kierunkiem.

aniołyzajączkidzwoneczkiważkakurczątkaportret rodziców - prezent na Dzień Mamy i Tatyowoceświnka-skarbonkakubeczekświecznikkubeczekszczurektalerzykgąsienicejeżykmiseczka ze ślimakaminaleśnikikubek z nakrywkągąskaświecznik